Dodaj pokojowi gościnnemu uroku!

Pokoje gościnne to – jak wskazuje nazwa – miejsca, gdzie przyjmujemy gości, rodzinę, wspólnie spędzamy czas. W ciągu tygodnia miejsce to pozwala też nam na relaks przy ulubionej książce czy też filmie. Ważne jest, aby pokój gościnny został zaaranżowany w taki sposób, aby umożliwiał relaksowanie się i przyjemne spędzanie czasu. Jakie meble wybrać? Na jakie dodatki postawić?

Jakie krzesła wybrać? Krzesła tapicerowane, skórzane...

Najistotniejszym elementem pokoju gościnnego będzie stół, przy którym będziemy wspólnie biesiadować. Warto postawić na stół rozkładany, który w przypadku przybycia większej ilości gości pozwoli nam zmieścić kilka osób więcej. Największym zainteresowaniem cieszą się stoły wykonane z litego drewna – jest ono niezwykle wytrzymałe i zachowuje swój elegancki wygląd przez wiele lat. Stoły drewniane najczęściej są sprzedawane razem z dopasowanymi do nich krzesłami – ich konstrukcja oparta jest na drewnie tego samego gatunku, jednak detale mogą być różnorodne – tapicerowane, pikowane, wykonane ze skór naturalnych, materiałów tekstylnych i wielu innych.

Krzesła tapicerowane są niewątpliwym hitem ostatnich sezonów. Największym zainteresowaniem cieszą się tapicerki wykonane z grubych materiałów tekstylnych, najczęściej bawełny lub wełny. Tapicerka powinna posiadać grube sploty. Gruby materiał odporny będzie na wnikanie brudu, nadmierne ścieranie, blaknięcie. Dodatkowo znacznie łatwiej jest go czyścić niż naturalną czy ekologiczną skórę.
Krzesła powinny mieć wysokie oparcia – dzięki temu cały kręgosłup osoby siedzącej będzie miał stabilne podparcie, ciało nie będzie się skrzywiało.

Stolik kawowy i sofa

Drugim ważnym elementem wyposażenia pomieszczenia jest sofa, fotele oraz niewielki stolik kawowy. W tym wypadku panuje olbrzymia różnorodność, jednak wiele osób pragnie, aby taki zestaw wypoczynkowy kolorystycznie dopasowany był do wybranego stołu jadalnego i krzeseł. 
Wielkim zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się zestawy kontrastowe, na pierwszy rzut oka sprawiające wrażenie niepasujących do siebie. Mowa tu głównie o prostych sofach w stylu skandynawskim w stonowanych kolorach oraz fotelach tapicerowanych jaskrawymi tkaninami. Sofy w stylu skandynawski składają się z siedziska połączonego z oparciem – prosty design sprawia, że taki mebel sprawdzi się w każdym wnętrzu.
Taki zestaw uzupełniany jest niewielkim stolikiem kawowym o oryginalnym kształcie (np. sowy).