Drewno w mieszkaniu - postaw na krzesła drewniane

Drewno jest tworzywem niezwykle cenionym przez człowieka – dawniej wykorzystywano je przede wszystkim do budowania domów, tworzenia przedmiotów codziennego użytku, tworzenia broni. Współcześnie rola drewna jest tak samo ważna, jednak miejscem jego przetwarzania są najczęściej pracownie stolarskie. Drewno jest obecnie wykorzystywane przede wszystkim do tworzenia eleganckich mebli, stolarki okiennej, niewielkich przedmiotów ozdobnych. Co warto wiedzieć o tym materiale?

Za co cenione jest drewno?

Lite drewno cenione jest przede wszystkim za swoją trwałość – wszystko za sprawą dużej gęstości tworzywa. Wpływa ona przede wszystkim na to, że drewno trudno złamać. Może ono jednak pękać, jeśli jest nieodpowiednio zaimpregnowane! Kolejną zaletą drewna jest jego odporność na uszkodzenia czy zarysowania – odpowiednio przygotowane elementy mebli drewnianych są nierzadko pokrywane również bejcami czy lakierami, które dodatkowo chronią jego strukturę i powierzchnię. Drewno na długo zachowuje swoje eleganckie kolory, jeśli jednak klient sobie zażyczy istnieje możliwość jego przemalowania. 

Wśród najchętniej kupowanych mebli wykonanych z litego drewna wymienia się krzesła drewniane, stoliki kawowe, duże stoły do jadalni, ale również biurka w stylu skandynawskim. Pomimo że lite drewno jest droższe niż klasyczne płyty drewniane nie przeszkadza to kupującym – wiedzą, że inwestują w wysokiej jakości tworzywo. 
Gdzie wykorzystać poszczególne meble?

Krzesła drewniane bez wątpienia doskonale sprawdzą się w jadalniach czy w kuchniach – stabilna konstrukcja oraz nierzadko tapicerowane elementy zapewnią wysoki komfort podczas spożywania posiłków czy spotkań przy stole w gronie rodzinnym. Krzesła drewniane wykorzystamy także w domowych biurach, szczególnie tych urządzonych w minimalistycznym, skandynawskim stylu. Proste krzesła drewniane mogą być wykorzystywane również w ogrodach – odpowiednia impregnacja sprawi, że będą one odporne na działanie promieni słonecznych czy zmienne warunki pogodowe. Krzesła drewniane stanowią też ciekawe uzupełnienie pokoików dziecięcych – wybierajmy te niewielkie, na których dziecko może siadać podczas malowania czy rysowania.

Drugim chętnie wybieranym przedmiotem są stoły drewniane – są niezwykle trwałe, stabilne, wiele producentów oferuje możliwość ich rozkładania. Staną się one niepowtarzalną ozdobą każdego salony czy jadalni. Stoły nierzadko sprzedawane są w kompletach z krzesłami.