Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci? Łóżka piętrowe, biurka, meble

W mieszkaniach blokowych młodzi rodzice nierzadko muszą poradzić sobie z problemem umieszczenia dwójki dzieci w jednym pokoju. Architekci wnętrz przekonują, że możliwe jest stworzenie wygodnego i komfortowego pokoju dla dwojga, jeśli tylko posiadamy nieco czasu i cierpliwości. Dodatkowo możliwe jest także takie zaaranżowanie przestrzeni, aby dzieci nie przeszkadzały sobie wzajemnie w nauce czy zabawie. Jakie meble wykorzystać?

Łóżka piętrowe – drewniane, z metalu

Z pewnością pierwszym krokiem będzie zastanowienie się nad łóżkami. Zamiast stawiać w pomieszczeniu dwa klasyczne łóżka pojedyncze możemy zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim są łóżka piętrowe. Obecnie są one dostępne w dwóch wersjach: klasycznej (jedno łóżko na dole, drugie na górze) oraz takiej, w której na górze znajduje się łóżko, a dół konstrukcji daje tyle przestrzeni, że bez problemu zmieści się tam np. biurko. Takie rozwiązanie z pewnością przyda się wtedy, kiedy dzieciaki wejdą w wiek szkolny i potrzebować będą odpowiedniego miejsca do odrabiania lekcji czy nauki. Dzięki temu każde z nich posiada też własną przestrzeń, w której może trzymać książki, zeszyty, przybory szkolne i wiele innych.

W przypadku łóżek piętrowych klasycznych z pewnością to spora oszczędność miejsca. Warto jednak zwracać uwagę na konstrukcję, która powinna być przede wszystkim odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami.

Szafa czy komoda?

Drugim istotnym meblem są oczywiście szafy lub komody do przechowywania ubrań dzieci. W przypadku pomieszczeń niewielkich warto zastanowić się nad obszerną szafą, która pozwoli na schowane dużej ilości odzieży wierzchniej, ubrań, obuwia. Z pewnością warto szukać modeli posiadających dużą ilość półek na niższym poziomie, dzięki czemu nawet małe dzieci będą mogły samodzielnie wyciągać z szafy ubrania. W szafach znajdzie się także miejsce na zabawki!

Komody mogą okazać się mniej praktyczne – oferują zdecydowanie mniej miejsca, jak również zajmują dużo powierzchni.
 

Miejsce na zabawki

Wiele rodziców jest zdania, że w pokoju dziecięcym zabawki są wszędzie. A gdyby tak każda z nich posiadała swoje miejsce? Warto wykorzystać nie tylko regały przy ścianach, ale przede wszystkim duże pudełka z plastiku z pokrywkami. Bez problemu można schować je pod łóżkiem jak również na dno szafy. Ich zaletą jest także fakt, że możemy ustawiać je jedno na drugim. Takie pudełka z pewnością pomogą w utrzymaniu porządku w pomieszczeniu.