Jakie łóżko okaże się dla nas najlepsze? łóżka niskie, łóżka z litego drewna

Wybór konkretnego modelu łóżka może zająć nam znacznie więcej czasu, niż początkowo sądziliśmy. Wszystko za sprawą olbrzymiej ilości ofert znanych i cenionych producentów oraz możliwości dodatkowych, jakie dają swoim klientom. Efektem tego nowe łóżko kupujemy zazwyczaj już zmęczeni, a podstawowymi parametrami jest dla nas oczywiście cena oraz ogólny wygląd mebla. To spory błąd. Jak go uniknąć? Oczywiście poprzez wcześniejsze planowanie! 

Z pewnością ważne jest zadanie sobie pytania, jakich rozmiarów ma być łóżko oraz czy ma to był model jednoosobowy czy też dla dwojga. To jedne z najważniejszych parametrów. Wśród innych, ważnych zagadnień wymienia się przede wszystkim rodzaj materiałów, z których wykonano mebel. Najczęściej są to: lite drewno oraz deski meblowe. Materiały te różnią się między sobą przede wszystkim odpornością na uszkodzenia i działanie wilgoci. Lite drewno jest zdecydowanie droższe niż deski meblowe. 
Dla wielu osób istotny jest fakt, że łóżko może zostać złożone i w ciągu dnia pełni ono role wygodnej kanapy. Takie funkcjonalne meble są najczęściej tworzone własne z desek meblowych dla większej wygody podczas rozkładania czy składania. 

Miejsce wewnątrz

Wiele osób poszukuje łóżek z wewnętrznymi komorami, dzięki którym możliwe będzie zwiększenie powierzchni do przechowywania w mieszkaniach (szczególnie blokowych). Zazwyczaj są to klasyczne komory, do których dostać się można poprzez podniesienie ruchomego stelaża. Coraz więcej producentów oferuje wpół automatyczne stelaże, aby zmniejszyć wysiłek użytkownika. Alternatywą są również łóżka oparte na ramie, które zaprojektowano z funkcjonalnymi szufladami – dostać się do nich można od zewnątrz. 

Nowoczesne modele – łóżka niskie, łóżka z zagłówkami

Wielu z nas szuka łóżka nietypowego, będącego jednocześnie wygodnym, ale i eleganckim, stanowiącym ciekawą ozdobę pomieszczenia. W ofercie topowych producentów bez trudu znajdziemy takie eleganckie łóżka. Wielką popularnością cieszą się łóżka niskie – są one wzorowane na stylistyce japońskiej. Łóżka niskie charakteryzują się prostą, minimalistyczną linią, jak również wykorzystaniem zazwyczaj jasnych gatunków drewna. łóżka niskie świetnie sprawdzają się w większych pomieszczeniach. Mogą być dodatkowo ozdobione zagłówkami.
Łóżko z zagłówkiem to nie tylko piękna ozdoba, ale i skuteczna ochrona dla naszych pleców podczas wieczornego oglądania telewizji czy czytania.