Krzesła tapicerowane

Tapicerki jeszcze do niedawna kojarzyły nam się meblami pochodzącymi z lat 80. czy 90. W większości polskich domów faktycznie znajdowały się wtedy meble tworzone na zamówienie i tapicerowane przez zawodowców. Współcześnie moda na tapicerki wraca – wszystko za sprawą skandynawskiego designu, dzięki któremu tapicerki wracają w wielki, style, mocno odświeżone i w nowej odsłonie! Co warto wiedzieć o tapicerowanych meblach?

W sklepach znajdziemy tapicerowane sofy, kanapy, krzesła tapicerowane – do tapicerowania wykorzystywane są najczęściej tkaniny tekstylne, z dużą ilością włókien bawełnianych. Wykorzystywane są również skóry naturalne i ekologiczne, zamsze. Współcześnie producenci niezwykle dbają o to, aby materiały wykorzystywane do tapicerowania odznaczały się jak najwyższą jakością. Muszą być one odporne na ścieranie, wnikanie brudu, rozdarcia. 
Tapicerka powinna dawać możliwość czyszczenia – zazwyczaj meble tapicerowane oddajemy w ręce wykwalifikowanych pracowników firm czyszczących.

W salonie

Tapicerowane sofy i fotel doskonale prezentują się w minimalistycznych wnętrzach – wiedzą o tym właśnie miłośnicy skandynawskiego designu. Ważne jest aby zestawiać ze sobą kolory na zasadach kontrastu. Dobrym przykładem może okazać się sofa tapicerowana grubą, szarą tkaniną, a jako kontrast do niej zestawić fotel obuty różowym materiałem. Inne zestawienia to czerń i szarość, błękit i biel, czerwień i czerń i wiele innych. 
Tapicerowane fotele doskonale uzupełnią również domowe biblioteczki – taki stylowy gadżet, przywodzący na myśl stare biblioteki. Taki gadżet z pewnością powoli na czytanie przez długie godziny w komfortowych warunkach. 

W jadalniach i kuchniach

W jadalniach krzesła tapicerowane doskonale uzupełniają surowe, drewniane stoły. Duże rozmiary stołów pozwalają na wykorzystanie masywnych krzeseł – daje to spore pole do wyboru dla kupujących. Szukając ciekawych tapicerek wybierajmy te o podwyższonej trwałości. W przypadku jadalni krzesła tapicerowane będą bowiem często wykorzystywane: przez domowników i wpadających z wizytą gości. 

Krzesła tapicerowane powinny być odpowiednio profilowane – muszą zapewniać odpowiedni poziom komfortu. Oparcia powinny stanowić stabilne podparcie dla naszych pleców, siedziska zaś pozwalać na przybranie wygodnej pozycji. Krzesła tapicerowane dostępne są w przeróżnych modelach – mogą być to klasyczne fotele, hokery, pufki na wysokich nogach.