Kupujemy nowe łóżko – łóżka bukowe, łóżka sosnowe, łóżka z płyt meblowych i inne

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni czy pokoju dzieci zawsze sprawia sporo problemów – najczęściej powodem jest olbrzymia oferta topowych producentów w sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych. Znalezienie w tym gąszczu odpowiadającej nam ofert może okazać się zadaniem na długie tygodnie. Jak skrócić ten czas?  Przede wszystkim warto zapoznać się z najczęściej oferowanymi modelami łóżek i możliwościami jakie dają. W ten sposób znacznie szybciej dokonamy decyzji i będziemy cieszyć się nowym meblem!

W Polsce łóżka wykonuje się najczęściej z dwóch tworzyw: litego drewna oraz płyt meblowych. Tworzy te różnią się od siebie odpornością na uszkodzenia, wnikanie wilgoci, ale również ceną czy wagą. Wybór konkretnego rozwiązania wiąże się także z dodatkowymi ułatwieniami. W przypadku ram z litego drewna nierzadko są one oferowane wraz z pięknymi, tapicerowanymi zagłówkami. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne czytanie czy oglądanie telewizji po zmroku. Tapicerowane zagłówki są elegancką ozdobą, która nadaje eleganckiego charakteru każdej sypialni. 
W przypadku łóżek z desek meblowych projektanci najczęściej dbają o to, aby wewnątrz konstrukcji znajdowały się komory na pościel. Taka dodatkowa przestrzeń z pewnością okaże się przydatna, szczególnie w przypadku mieszkań blokowych. 

Łóżka bukowe, łóżka sosnowe – lite drewno

Łóżka bukowe, sosnowe czy dębowe tworzone są ze specjalnie selekcjonowanych bel drewnianych. Odrzucane są te bele, które posiadają widoczne uszkodzenia, sęki. Kolejno bele transportowane są do magazynów, gdzie poddaje się je dokładnemu suszeniu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wewnątrz drewna nie pojawi się pleśń czy wilgoć. 
Kolejno bele transportowane są do zakładów stolarskich, gdzie poddaje się je pierwszym przeróbkom. 
Łóżka bukowe czy sosnowe mogą być również pokrywane bejcami czy lakierami – ich stosowanie ma na celu zabezpieczenie powierzchni drewna lub też subtelną zmianę koloru. 

Łóżka bukowe, sosnowe czy dębowe chętnie wybierane są do przestronnych sypialni w domach jednorodzinnych. Ze względu na ich wysoką trwałość często stanowią też element wyposażenia pensjonatów czy hoteli. 

Łóżka z podnoszonymi stelażami

Z pewnością sporym ułatwieniem dla użytkowników łóżek będzie zastosowanie ruchomych stelaży. Ich półautomatyczne podnośniki pozwalają na wygodny i prosty dostęp do komór łóżka. Zazwyczaj są one wykorzystywane do chowania pościeli czy ubrań sezonowych.