Łóżka drewniane – co warto o nich wiedzieć?

Kupując nowe łóżko warto zastanowić się nie tylko nad jego wyglądem, ale i konkretnymi elementami. Zazwyczaj kluczowym parametrem jest dla nas cena, jednak szeroki wybór łóżek na polskim rynku sprawia, że po długich poszukiwaniach kupujemy łóżko byleby tylko kupić „cokolwiek”, co mieści się w granicach możliwości naszego portfela. Niestety, takie zakupy często dobijają nam się czkawką, przede wszystkim dlatego, że łóżko okazuje się być nie takie, jakie sobie wymarzyliśmy. 
Jak przygotować się do kupna łóżka? Jakie kupić? Łóżka drewniane? Łóżka ze skrzynią?

Przede wszystkim materiał – łóżka drewniane

Łóżka do sypialni zazwyczaj możemy podzielić ze względu na materiały, z których zostały wykonane. Najchętniej wybieranym materiałem są deski meblowe, jednak w sklepach meblowych znajdziemy również łóżka wykonywane  z litego drewna. Deski meblowe tworzone są ze sprasowanych trocin, wiórów, różnorodnych odpadów stolarskich. Struktura deski jest niezwykle zbita, przez co deski są odporne na wnikanie wilgoci, brudu. Dodatkowo ich powierzchnia pokrywana jest laminatami, co daje niezwykle szerokie pole do wyboru koloru. 

Lite drewno – łóżka drewniane sosnowe, bukowe

Drugim popularnym materiałem jest lite drewno. Łóżka drewniane są niezwykle cenione przede wszystkim przez miłośników trwałych materiałów. Lite drewno jest niezwykle odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci. Łóżka drewniane świetnie sprawdzają się zarówno w dużych sypialniach małżeńskich, jak i pokojach dziecięcych czy nawet w pensjonatach czy hotelach. Łóżka drewniane mogą być dodatkowo wyposażone w wygodne komory wewnętrzne, przeznaczone do przechowywania pościeli, ubrań sezonowych czy innych przedmiotów. 
Lite drewno jest starannie selekcjonowane oraz dokładnie suszone zanim trafi do zakładów stolarskich. Tam po obróbce jest dodatkowo lakierowane oraz bejcowane. Lakiery chronią wnętrze drewna przed wnikaniem wilgoci i brudu. 
Odpowiednio przygotowane drewno nie traci swojego koloru przez wiele lat. 
Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest drewno bukowe, dębowe, sosnowe. Na życzenie klienta możliwe jest wykorzystanie innego gatunku.

Łóżka drewniane mogą być również wyposażane w dodatki takie jak zagłówki. Zagłówki tapicerowane są świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących wieczorną lekturę. Dzięki zagłówkowi nie ma konieczności opierania się o chłodną ścianę. Ten patent przydaje się także podczas wieczornego oglądania seriali.