Łóżka sosnowe – do pokojów dziecięcych, hotelowych, sypialni...


Łóżko z litego drewna to bez wątpienia spory wydatek, którego obawiają się kupujący. Zazwyczaj to właśnie cena takiego mebla jest zaporowa i sprawia, że częściej kupujemy produkty wykonane z płyt meblowych. Na szczęście rośnie stale wiedza na temat korzyści, jakie daje lite drewno. Cena wynika nie tylko z trudności nad obróbką, ale również z faktu, że tworzywo to jest niezwykle odporne na uszkodzenia i z pewnością będzie cieszyło oczy przez szereg lat! Co warto wiedzieć o litym drewnie?

Drewno wykorzystywane w Polsce to najczęściej gatunki takie jak sosna, dąb, buk. Ich szeroka kolorystyka sprawia, że klienci mogą wybierać wśród szerokiej palety kolorów (możliwe jest również stosowanie bejc). Zanim jednak drewno trafi do zakładów stolarskich konieczne jest, aby zostało ono starannie wyselekcjonowane. Odrzucane są bele posiadające sęki, skazy, zadrapania, uszkodzenia czy też szkodniki wewnątrz. Kolejno bele trafiają do magazynów, gdzie są suszone przez kilka dni czy nawet tygodni – wszystko po to, aby z ich wnętrza pozbyć się resztek wilgoci. To również gwarancja na to, że wewnątrz nie pojawi się pleśń czy drobnoustroje. 
Dopiero po etapie suszenia drewno może trafić do pracowni stolarskich, gdzie jest poddawane pierwszym obróbkom. 
Drewno pokrywane jest również lakierami i bejcami – głównym powodem jest dodatkowa ochrona drewna, ale nierzadko również zmiana odcienia powierzchni drewna.

Łóżka sosnowe – najczęściej wybierane przez Polaków

Bez wątpienia to sosna cieszy się największym zainteresowaniem Polaków. Jest ogólnie dostępna, jak również zaskakuje wspaniałym, jasnym kolorem. Łóżka sosnowe doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, ale też przestronnych, jasnych pomieszczeniach sypialnianych. Ze względu na swój elegancki wygląd, jak również za sprawą wysokiej odporności na uszkodzenia są cenione także w licznych hotelach czy pensjonatach. Na długo zachowują swój elegancki wygląd, są bez wątpienia trafioną inwestycją na wiele lat. 

Jakie łóżka sosnowe oferowane są w sklepach? Producenci oferują przede wszystkim łóżka oparte na ramach. Są one niezwykle odporne na łamanie czy mikrouszkodzenia. Oczywiście musimy pamiętać, że do ram konieczne jest dokupienie materaca. Tu wybór jest niezwykle szeroki!
Topowi producenci oferują również łóżka sosnowe z wewnętrznymi komorami na pościel lub też wysuwanymi szufladami. Poza nimi zainteresowaniem cieszą się również łóżka z tapicerowanymi zagłówkami.