Łożko a szuflady do łóżek

Wybór konkretnego modelu łóżka to nie lada wyzwanie – w sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli mebli. Olbrzymia ilość ofert topowych producentów sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji jest praktycznie niemożliwe. Jak odnaleźć się w tym gąszczu ofert? Jaki model łóżka i innych dodatków do sypialni okażą się najlepsze?

Szukając idealnego łóżka z pewnością musimy określić nasze potrzeby – czy ma to być łóżko pojedyncze czy może dla dwojga, czy w łóżku mają znajdować się dodatkowe komory do przechowywania pościeli. Oczywiście ważne są również wymiary mebla – w przypadku mieszkań blokowych musimy uważać, aby zbyt dużym meblem nie przytłoczyć i nie zmniejszy optycznie pomieszczenia.
W sklepach znajdziemy łóżka tworzone z dwóch tworzyw – pierwszym jest lite drewno. Est ono pozyskiwane z takich gatunków jak dąb, buk, sosna, na specjalne życzenie klienta możliwe jest wykorzystanie innego gatunku. Początkowo konieczne jest wybranie bez drewnianych bez skaz i sęków. Kolejno bele trafiają do suszarni, gdzie eliminuje się problem wilgoci we wnętrzu tworzywa. Dopiero po dokładnym wysuszeniu drewno może trafić do pracowni stolarskich. Lite drewno cenione jest głównie z powodu wysokiej odporności na uszkodzenia czy wnikanie brudu. Dodatkowo może być ono również pokrywane bejcami czy lakierami.

Drugim materiałem wykorzystywanym o tworzenia mebli są płyty meblowe. Są one znacznie mniej odporne na uszkodzenia czy wnikanie wilgoci, jednak ich zaletą jest niższa cena. To jeden z głównych powodów ich dużej popularności. Płyty meblowe pokrywane są różnokolorowymi laminatami, dzięki czemu każdy może bez problemu znaleźć kolor odpowiedni dla swojego mieszkania. Laminaty bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Dodatki – szuflady do łóżek, wewnętrzne komory, tapicerowane zagłówki

Wiele osób szuka również łóżka z dodatkowymi elementami, takimi jak szuflady do łóżek, wewnętrzne komory czy też tapicerowane zagłówki.
Wewnętrzne komory oraz szuflady świetnie sprawdzą się do przechowywania pościeli, jak również ubrań sezonowych czy innych przedmiotów. Szuflada wydaje się być odpowiedniejsza dla osób starszych – nie wymaga ona dźwigania stelaża łóżka. Stelaże również mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb – wiele producentów oferuje je w wersji półautomatycznej. Ciekawym rozwiązaniem są również tapicerowane zagłówki – pozwolą one na wygodne czytanie czy oglądanie telewizji w sypialni.