Łóżko do pokoju dziecięcego – łóżka sosnowe, łóżka z dodatkowymi komorami wewnątrz

Wybór odpowiedniego łóżka do pokoju dziecka sprawia sporo problemów opiekunom malucha. Szukają oni konstrukcji odpornej na uszkodzenia, wygodnej i jednocześnie bezpiecznej. Nie bez znaczenia jest także dobra cena, która nie zrujnuje portfela. Jakich łóżek szukać do dziecięcego pokoju? Czy stawiać na konstrukcje rozkładane czy też klasyczne, drewniane ramy i uzupełnienie ich wygodnym materacem? Oto kilka wskazówek!

Pierwszym kryterium powinien być wiek dziecka oraz to, czy w ciągu kolejnych lat zamierzamy łóżko zmienić czy też kupimy je na dłuższy czas. W drugim przypadku konieczne jest wybranie modelu o większych rozmiarach na długość – kiedy dziecko będzie rosnąć łóżko będzie stale wygodne i odpowiednio dopasowane. 
Drugim istotnym kryterium jest materiał, z którego wykonano łóżko. Najczęściej wykorzystują.

Łóżka z litego drewna – łóżka sosnowe, łóżka bukowe

Najczęściej poszukiwanym materiałem jest bez wątpienia lite drewno. Jest ono starannie selekcjonowane – odrzucane są bele z sękami i skazami, naruszone przez szkodniki. Kolejno drewno wysyłane jest do suszarni, dzięki czemu rośnie gwarancja, że we wnętrzu nie pojawi się pleśń. Lite drewno cenione jest za swoją odporność na uszkodzenia, wnikanie brudu czy wilgoci. Na długi czas zachowuje swój piękny kolor. Najczęściej wykorzystywane gatunki drzew to sosna, dąb, buk, klon. Łóżka sosnowe świetnie nadają się do pokojów dziecięcych ze względu na jasne kolory. Łóżka sosnowe tworzone są w różnorodnych wymiarach, nierzadko posiadają także niewielkie zagłówki. Łóżka sosnowe są tworzone również z dodatkowymi komorami wewnątrz, w których możliwe jest schowanie pościeli czy ubrań sezonowych.  Większość modeli posiada podnoszony stelaż. Producenci urozmaicają oferowane przez siebie modele łóżek dla dzieci także poprzez oferowanie komór w formie szuflad, ze zdobionymi uchwytami.
Kupując ramę łóżka sosnowego możemy także wybrać model bez wypełnienia w środku. Dzięki temu możliwe jest zyskanie przestrzeni pod łóżkiem, którą można wypełnić pudełkami plastikowymi z pokrywami. Wykorzystamy je do chowania klocków, zabawek pluszowych. 

Łóżko dla dziecka może być również wyposażone w wyższy zagłówek – są one przydatne, kiedy dziecko lubi czytać w łóżku czy też oglądać bajki. Takie rozwiązanie pozwala na odizolowanie pleców dziecka od chłodnej ściany. Zagłówki stanowią także eleganckie uzupełnienie mebla i nadają mu ciekawego charakteru.