Łóżko z zagłówkiem do sypialni

Wybór odpowiedniego łóżka to spory wydatek, ale tez kłopot – w sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli łóżek przeznaczonych zarówno dla jednej, jak i dla dwóch osób. Jaki model okaże się najlepszy?
Z pewnością jednym z podstawowych parametrów jest wymiar łóżka. Powinniśmy go dopasować do pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Producenci oferują łóżka nie tylko w dedykowanych rozmiarach – mogą również wykonać konkretny model na zamówienie. Minusem może być fakt, że na taki zamawiany model przyjdzie nam nieco dłużej poczekać.

Najważniejszy jest materiał!

Kupując łóżko do sypialni warto dać sobie nieco czasu na wybór konkretnego modelu. Wybierając ten mebel z pewnością pragniemy, aby był to zakup na długie lata. Zasadniczo na polskim rynku znajdziemy łóżka wykonane z dwóch materiałów. Jednym z nich jest lite drewno, drugi to płyty meblowe.

Lite drewno pozyskiwane jest z takich gatunków drzew jak buk, sosna, dąb. Dzięki temu klienci mają nie tylko szeroki wybór kolorystyczny, ale i pewność, że drewno jest niezwykle odporne – wszystko za sprawą dużej gęstości tworzywa. Drewno lite jest starannie selekcjonowane – początkowo bele sprawdzane są pod kątem skaz i sęków. Kolejnym krokiem jest ich umieszczenie w magazynach, w których przebiega proces suszenia. Dopiero po tym okresie możliwe jest umieszczenie bel w zakładach stolarskich i podjęcie pierwszych prac.
Lite drewno jest odporne na uszkodzenia, działanie wilgoci, zarysowania. Nierzadko jest także są pokrywane bejcami i lakierami.

Drugim tworzywem są płyty meblowe. Są one mniej odporne na uszkodzenia, jednak są również znacznie tańsze niż lite drewno, przez co znajdują licznych nabywców.

Łóżka z zagłówkami, łóżka z szufladami

Warto również spojrzeć na łóżko pod kątem ewentualnych dodatkowych funkcji. Producenci zaskakują nas coraz nowszymi rozwiązaniami – warto przyjrzeć im się z bliska! Ciekawą opcją są łóżka z zagłówkiem – rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom wieczornego czytania czy oglądania telewizji. Dzięki tapicerowanym zagłówkom możliwe jest odseparowanie pleców od zimnej ściany. Zagłówki z pewnością nadadzą również sypialni oryginalnego wyglądu – są one zazwyczaj tapicerowane tkaninami o kontrastowych dla drewna kolorach.
Drugim interesującym patentem są łóżka z szufladami – są one alternatywą dla klasycznych łóżek z podnoszonymi stelażami oraz możliwością chowania pościeli do wnętrza mebla. Szuflady pozwalają na zmniejszenie wysiłku podczas chowania pościeli. Zamiast podnosić stelaż wystarczy szufladę wysunąć i schować pościel.