Meble w salonie – co wybrać, aby stworzyć komfortowe wnętrze?

Salony i pokoje dzienne to przestrzeń w której odpoczywamy, relaksujemy się, spotykamy w gronie przyjaciół oraz rodziny. Ważne jest, aby były one urządzone estetycznie, komfortowo, ale i z głową. Ważne jest, aby pomieszczenie to przede wszystkim było dopasowane do naszego stylu i oczekiwań. Jakie meble okażą się najlepsze? Czy każdy zestaw mebli do salonu jest podobny? Oto kilka wskazówek!

Nastawiając się na kupno mebli wypoczynkowych do salonu przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Nie ma sensu kupowania pełnego kompletu (zazwyczaj kanapa oraz dwa fotele) w przypadku kiedy do dyspozycji nie mamy wiele miejsca. Znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się kupno jednej kanapy i fotela, a do tego eleganckiego stolika kawowego. Inspiracji do stworzenia wygodnego miejsca wypoczynkowego warto szukać przede wszystkim w katalogach wnętrzarskich oraz licznych portalach internetowych związanych z dekorowaniem wnętrz.

Zwracaj uwagę na materiały!

Zestaw mebli do salonu znajdziemy w każdym sklepie meblowym stacjonarnym oraz internetowym. Przed kupnem konkretnego modelu warto jednak przyjrzeć mu się z bliska. Z jakiego materiału wykonano stelaże produktów? Jakie są materiały obiciowe? Największym zainteresowaniem cieszy się zestaw mebli do salonu tapicerowany. Obecnie tapicerki wracają do mody – najbardziej pożądane są te wzorowane na minimalistycznych wzorach skandynawskich. Producenci oferują zestaw mebli do salonu tapicerowany grubymi tkaninami o widocznych splotach. Najczęściej są to tkaniny bawełniane, które charakteryzują się olbrzymią odpornością na uszkodzenia, ścieranie czy wnikanie brudu.
Poza tapicerkami wykonanymi z materiałów tekstylnych często kupuje się również zestaw mebli do salonu ze skóry naturalnej i ekologicznej. 

A może nietypowo?

Niezwykle modne jest obecnie mieszkanie mebli ze sobą – oczywiście wszystko w granicach ustalonych norm. Zestawy takie mogą zawierać stolik kawowy, fotel oraz sofę. Sofa i fotel pochodzą zazwyczaj z dwóch odmiennych zestawów i różnią się kształtem oraz kolorem. Istotne jest, aby jeden z mebli posiadał minimalistyczny design niż drugi. Podobnie jest z kolorami: stonowane barwy łączymy z intensywnymi kolorami.
Ważny jest także stolik – w sklepach meblowych znajdziemy wiele ciekawych modeli stolików kawowych. Obecnie najmodniejsze z nich są inspirowane stylistyką skandynawską. Ten typ łączy jasne kolory i naturalne drewno.