Niewielkie biuro w domu – fotele biurowe, niewielkie biurka biurowe, dodatki

Coraz więcej z nas zmuszonych jest pracować w domu po godzinach – najczęściej wynika to z faktu, że brak nam czasu w biurze na wykonanie dodatkowych zadań. Jeśli taka sytuacja się powtarza lub też jeśli zdarza nam się pracować na tak zwany „home office” warto zastanowić się nad stworzeniem niewielkiego, domowego biura, które stanie się miejscem idealnym do popołudniowej pracy. Od czego zacząć?

Biurko, fotele biurowe, lampy...

Podstawą będzie oczywiście znalezienie odpowiedniego miejsca na nasze biuro. Nie musi być to osobne pomieszczenie: wystarczy, że znajdziemy miejsce ciche, gdzie wieczorami nikt nam nie będzie przeszkadzał podczas pisania raportów czy uzupełniania danych. Odpowiedni może okazać się kącik w sypialni czy nawet kuchni. Szukajmy miejsca blisko okna – dzięki temu jak najdłużej będziemy mogli pracować przy naturalnym świetle dnia. 
Do stworzenia kącika zasadniczo potrzebujemy trzech elementów: biurka, fotela i lampy. Pragnąc stworzyć kącik modnym warto zastanowić się nad kupnem oryginalnego i nowoczesnego biurka w stylu skandynawskim. Są one tworzone z wysokiej jakości drewna a prosty design z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym kupującym. Dodatkowo biureczka tego typu można wyposażyć w niewielkie szafki, które wsuwamy pod blat. Dzięki temu nie musimy kupować mebla z dodatkowymi szufladami.

Wybór fotela może sprawić nam więcej problemów. Fotele biurowe znajdziemy w licznych sklepach, jednak mnogość modeli sprawia, że podjęcie decyzji nie będzie łatwe. Warto zastanowić się, czego oczekujemy od fotela. Jeśli ma on być przede wszystkim wygodny konieczne będą fotele biurowe. Są one wykonywane z trwałych materiałów, jednocześnie ich konstrukcja pozwala na dopasowanie parametrów do indywidualnych potrzeb. Fotele biurowe posiadają najczęściej regulowane siedziska, oparcia oraz podłokietniki – możemy zadecydować, czy będą one mocno odchylone czy też zapewnią prosta postawę kręgosłupa. 
Fotele biurowe są najczęściej tapicerowane  zwróćmy uwagę na materiał obiciowy. Powinien być on odporny na uszkodzenia, wnikanie brudu, wilgoci. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kupno fotela o oparciu wykonanym z siatkowanej tkaniny. Dzięki temu plecy będą znacznie lepiej wentylowane. 

Nie zapomnijmy, aby na biurku znalazła się odpowiednio dobrana lampka dająca dużo światła. Unikać należy obszernych kloszy. Na biurku warto też postawić niewielkie organizery na przybory do pisania.