Nowoczesne sofy, oryginalne meble wypoczynkowe

W każdym domu powinno znajdować się miejsce, gdzie z przyjemnością będziemy odpoczywać i regenerować siły. Dla jednych jest to sypialnia, dla innych ogród. Najczęściej jednak relaksujemy się w salonach i pokojach gościnnych. Są one aranżowane w taki sposób, aby możliwe było wygodne odpoczywanie na kanapach, fotelach, ale także biesiadowanie przy jednym stole. Pragnąc połączyć oba te elementy warto zainspirować się propozycjami doświadczonych architektów wnętrz w pismach wnętrzarskich.

Jak wypoczywać? Nowoczesne sofy, minimalistyczne komplety wypoczynkowe, fotele...

W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących modeli mebli, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania związane z wypoczynkiem. Mnogość ofert sprawia jednak, że podjęcie decyzji może zająć nam znacznie więcej czasu. Warto zastanowić się, jakie są nasze wymagania: czy komplet ma posiadać kilka elementów? A może zależy nam na tym, aby skupić się na jednej sofie i ewentualnie dodatkowym fotelu? Jaki design chcielibyśmy utrzymać w salonie czy pokoju gościnnym? Odpowiedzi na te pytania z pewnością ułatwią szybsze podjęcie decyzji.

Obecnie najchętniej wykorzystywanym trendem jest bez wątpienia styl skandynawski. Architekci wnętrz i projektanci proponują w nim proste kanapy i sofy w stonowanych kolorach. Siedziska i oparcia są połączone, przez co mebel wygląda minimalistycznie i elegancko. Tapicerki wykonywane są z trwałego materiału tekstylnego, najczęściej bawełny lub wełny. Grube sploty są odporne na wnikanie brudu, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne.
Nowoczesne sofy tworzone są w oparciu o najmodniejsze trendy – projektanci nie szczędzą sił, aby dostarczyć klientom produkt zapewniający wygodę, wysoki komfort i możliwość skutecznego odpoczynku.

Ciekawym rozwiązaniem są także fotele. Najmodniejsze ocenie modele foteli to te wzorowane na wystroju wnętrz przełomu XIX i XX wieku. Duże fotele z wysokim oparciem z pewnością przypadną do gustu osobom ceniącym stabilne podparcie dla pleców. Takie fotele doskonale komponują się z wysokimi, stojącymi lampkami, można je umieszczać w pobliżu regałów z książkami – tam prezentować się będą najlepiej.

Stół? Stolik kawowy?

W salonie sprawdzą się oba te rozwiązania. Stół z krzesłami pozwoli na urządzanie przyjęć w gronie rodziny czy znajomych, stolik kawowy okaże się niezastąpiony do popołudniowej kawy. W przypadku tego drugiego nie bójmy się designerskich rozwiązań – nuda jest niemodna!