Wybieramy łóżko do sypialni – łóżka sosnowe, łóżka z zagłówkami, ruchomymi stelażami

Kupno nowego łóżka to bez wątpienia wyzwanie – co roku producenci zasypują nas propozycjami nowych modeli, wykorzystaniem nowych rozwiązań. Jak odnaleźć się w tym gąszczu i kupić mebel spełniający nasze oczekiwania? Przed zakupami warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami – to z pewnością pomoże w podjęciu szybszej decyzji!

Wśród modeli łóżek dostępnych na polskim rynku znajdziemy łóżka jednoosobowe, dwuosobowe, rozkładane, łóżka oparte na ramie, łóżka wykonane z litego drewna czy też oparte na konstrukcji z płyt drewnianych. Dostępne modele różnią się również kolorami, wymiarami a także dodatkami. Jest w czym wybierać!

Łóżka sosnowe, bukowe, dębowe – łóżka z litego drewna

Jednym z najpopularniejszych materiałów do tworzenia ram łóżkowych jest lite drewno. Materiał ten jest niezwykle odporny na uszkodzenia, zarysowania, ścieranie czy wnikanie wilgoci. Zanim jednak drewno trafi do pracowni stolarskich jest starannie selekcjonowane oraz suszony w specjalnych magazynach. Wszystko po to, aby finalnie drewno było piękne oraz zabezpieczone przed wilgocią czy szkodnikami. 
Do tworzenia łóżek z litego drewna wykorzystywane są takie gatunki drzew jak sosny, dęby, buki. Na specjalne życzenie klienta możliwe jest oczywiście wykorzystanie innych gatunków.
Gdzie najlepiej sprawdzają się łóżka sosnowe czy bukowe? Bez wątpienia są one wybierane chętnie do obszernych sypialni – łóżka sosnowe wspaniale prezentują się w jasnych pomieszczeniach z dużą ilością światła, które pozwala wydobyć naturalne piękno drewna. Ze względu na wysoką trwałość łóżka tego typu są również chętnie wybierane jako elementy wyposażenia do pokojów hotelowych, pensjonatów i innych.
Łóżka sosnowe czy dębowe świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych – ramy łóżek dla dzieci znajdziemy również w wersji z licznymi zdobieniami. 

Tapicerowane zagłówki, wewnętrzne komory na pościel, podnoszone stelaże

Współcześnie producenci starają się, aby oferowane przez nich modele mebli odznaczały się nie tylko eleganckim wyglądem i wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów, ale również dodatkami, które mają podnieść funkcjonalność łóżka. Najczęściej stawia się na wewnętrzne komory, do których można dostać się poprzez podnoszone stelaże. Ciekawym rozwiązaniem są również tapicerowane zagłówki, które chronią nasze plecy podczas wieczornego czytania czy oglądania telewizji i izolują nas od chłodnej ściany. Tapicerka odporna jest na ścieranie czy uszkadzanie.