Wygodnie w salonie – sofy rozkładane, fotele do czytania, stoliki kawowe

Salony i pokoje dzienne są miejscami, gdzie najchętniej odpoczywamy. To właśnie tam zazwyczaj znajduje się telewizor, sprzęt grający, regały z książkami i oczywiście wygodne komplety wypoczynkowe. Warto zadbać o to, aby pomieszczenie to było nie tylko modnie urządzone, ale przede wszystkim dopasowane do naszych potrzeb i komfortowe. O jakich meblach musimy pamiętać?

Sofy rozkładane, kanapy, szezlongi...

Bez wątpienia najważniejsze są kanapy lub sofy rozkładane. Ten rodzaj mebla pozwala na to, aby wygodnie rozsiąść się w towarzystwie bliskich lub też samodzielnie rozkoszować możliwością odprężenia w pozycji leżącej. Producenci oferują wiele interesujących rozwiązań: szezlongi, sofy rozkładane, klasyczne kanapy z komorami wewnątrz, sofy w stylu skandynawskim. Z pewnością wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku mieszkań blokowych ważna jest oczywiście funkcjonalność mebla – tam bez wątpienia najlepsze będą sofy rozkładane. W ciągu dnia będą one zapewniać komfort i pozwolą na przyjmowanie gości, wieczorami pozwolą na ich rozłożenie i stworzenie z nich wygodnego miejsca do spania. 
Sofy rozkładane są najczęściej tapicerowane – podczas kupna zwracajmy uwagę na to, jaki materiał obiciowy został wykorzystany. Powinien być on odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie czy wnikanie brudu. Najmodniejsze są obecnie sofy rozkładane utrzymane w stonowanych kolorach, np. szarości.

A może fotel?

Modnym i niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem jest także kupno fotela. Odchodzi się od jednostajnych kompletów mebli wypoczynkowych. Obecnie najmodniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie fotela o kolorze kontrastowym. Największym wzięciem cieszą się modele o wysokich oparciach oraz podłokietnikach, w których wygodnie można zapaść się z książką lub też w krótką drzemkę. Fotele tego typu dają poczucie komfortu, wygody.

Poza fotelami możliwe jest oczywiście wykorzystanie również pufek. Jeśli pragniemy, aby pufka była wygodnym miejscem do siedzenia warto zastanowić się nad modelami puf z granulatem w środku, w rozmiarach XXL. Są one na tyle duże, że można wręcz w nich leżeć, przybierając najbardziej pożądana pozycję.

Pomieszczenie warto uzupełnić o niewielki stolik kawowy. Najmodniejsze są obecnie stoliki w stylu skandynawskim, złożone z drewnianych nóżek oraz drewnianego, jasnego najczęściej blatu. Blaty nie posiadają regularnych kształtów, przez co dodają pomieszczeniu dynamizmu.