Wyposażenie pokoju dziecka – krzesła dla dzieci

Pokój dziecka w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym powinien zapewniać komfort, możliwość odpoczynku, ale i bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców kreatywnie podchodzi do tematu wyposażenia i wykończenia wnętrza takiego pomieszczenia. Liczne inspiracje znajdują oni w katalogach wnętrzarskich oraz portalach internetowych poświęconych dodatkom do wnętrz. Stworzenie interesującego i kreatywnego pokoju dla dziecka jest kwestią naszej fantazji oraz czasu!

Podstawą jest znalezienie odpowiednich mebli: łóżka, regałów. Łóżko dla dziecka warto kupić nieco większe, aby mogło posłużyć znacznie dłużej. Najchętniej wybierane są łóżka oparte na drewnianej ramie – lite drewno jest niezwykle odporne na działanie wilgoci, wnikanie brudu. Na długo zachowuje swój elegancki wygląd. Dodatkowo drewno posiada sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania. W pokoju dziecka warto postawić drewniane łóżko pomalowane na jasne kolory. Do łóżka bez problemu dobierzemy inne meble – producenci najczęściej oferują je w szerokich zestawach. 

Miejsce do rysowania, malowania – stolik, krzesła dla dzieci

Warto pomyśleć o kreatywnym kąciku dla dziecka, w którym znajdzie się dopasowany do wzrostu stoliczek oraz krzesła dla dzieci. Zestawy tego typu znajdziemy bez trudu w topowych sklepach meblowych. Kącik dla dziecka warto urządzić z pomysłem – na stoliku powinny znaleźć się wszelkie niezbędne przybory do malowania, rysowania: kredki, farby, pędzle, czyste kartki, kolorowy papier, kolorowanki, wycinanki – wszystko, co potrzebne jest do dobrej zabawy. 

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem może być także wykorzystanie farb tablicowych lub magnetycznych na ścianie. Taka farba pozwala na rysowanie kredą czy też wieszanie lekkich rysunków przy pomocy magnesów. Taka ściana stanie się kreatywną przestrzenią dla dziecka – może ono tworzyć na niej wspaniałe rysunki, jak również galerię swoich prac. 

Odpowiednie przechowywanie

W pokoju dziecka nie brak będzie zabawek – warto zastanowić się, jak w sprytny sposób je przechowywać. Poza regałami warto zakupić pudła z przykrywkami – świetnie sprawdzą się one do przechowywania klocków,  samochodzików czy lalek. Takie pudełka bez trudu można wsunąć pod ramę łóżka, aby nie przeszkadzały poza czasem zabawy. Innym sposobem jest umieszczenie pudełek jedno na drugim w szafie – dzięki temu zajmą niewiele cennego miejsca. Lekkie przedmioty można chować w podwieszanych półkach w szafie.